رنگ مخزن فلزی

توضیحات نمونه کار

رنگ مخزن فلزی

رنگ مخزن فلزی: مخازن فلزی همانند مخزن آب آب به دلایل مختلفی در صنایع مختلف، دچار خوردگی و فرسودگی می شوند. بسیاری از افراد برای این که از این مشکل جلوگیری نمایند، اقدام به استفاده از رنگ مخزن فلزی می نمایند. زیرا این رنگ ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند، که از بروز برخی مشکلات جلوگیری می نمایند.

اگر در بخش های مختلفی از یک مخزن فلزی فرسودگی و خوردگی ایجاد شود، تمامی سیستم دچار صدمه ای جدی خواهد شد. مثلا خوردگی یا فرسودگی در قسمت لوله ها و اتصالات، یا برج های خنک کننده، مخازن نگهداری و حمل مواد شیمیایی، مبدل های حرارتی و… همگی نیاز به مقاوم سازی دارند.

به همین دلیل انتخاب رنگ اپوکسی مخازن فلزی همچون پوشش و عایقی مناسب، مناسب، در این تاسیسات استفاده می شود. تا سیستم های مخازن آب را از هر گونه فرسودگی دور کند. البته باید بگوییم رنگ هایی که برای مخازن آب استفاده می شوند، دارای انواع مختلفی هستند.

اما بهترین رنگ صنعتی که نسبت به دیگر رنگ ها از مزایای بیشتری برخوردار می باشد، رنگ اپوکسی مخازن فلزی است. این رنگ ها دارای طول عمر بالا بوده و به راحتی سیستم های مخازن آب را از خوردگی و فرسودگی محافظت می کنند.

موارد استفاده از رنگ مخازن

اصولا در سیستم های مختلفی از این رنگ برای لایه های میانی و لایه های نهایی استفاده می شود. رنگ های اپوکسی که خود در انواع متعددی تولید و به بازار عرضه می شوند، هر کدام برای یک سیستم استفاده می گردد. مثلا رنگ اپوکسی مخصوص مخازن همچون یک لایه حفاظتی در سطوح داخلی مخازن آب استفاده شده و از بروز مشکلات خاص در آن جلوگیری می نماید.

در برخی موارد نیز از این رنگ های اپوکسی برای سازه های فلزی که در معرض آب هستند، یا خطوط انتقال آب و رطوبت استفاده می کنند. تا همچون عایقی مناسب از فرسودگی سازه ها و خطوط انتقال جلوگیری کند. بیشترین موارد استفاده از رنگ مخزن فلزی را می توانیم در موارد زیر بیان نماییم.

 • اسکلت های فلزی
 • سطوح بتنی
 • محیط های نیمه صنعتی
 • تاسیسات دریایی
 • سطوح غوطه ور در آب
 • استفاده و رنگ آمیزی در سیستم هایی که دارای لایه های پوششی هستند
 • لابه میانی و نهایی
 • لایه استری
 • محیط خورنده صنعتی
 • محیط هایی که نسبت به مواد شیمیایی باید مقاوم باشند
 • سطوحی که در فضاهای باز مستقر می شوند و…

رنگ مخصوص مخزن فلزی

بحث خوردگی و فرسودگی همیشه در صنایع نفت و پتروشیمی، مهم و حائز اهمیت بوده است. در حقیقت فرسودگی و خوردگی در قسمت‌های مختلف نظیر لوله‌ها و اتصالات، مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی مختلف، برج‌های خنک‌کننده، مبدل‌های حرارتی و غیره می‌تواند خسارت‌های جدی را به سیستم تحمیل کند. لذا انتخاب رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی مخزن فلزی و سایر تأسیسات پتروشیمی، می‌تواند پوشش مناسبی برای این تأسیسات ایجاد کرده و از خوردگی و فرسودگی زودهنگام آن‌ها جلوگیری کند.
انواع رنگ مخازن فلزی

رنگ آمیزی مخازن فلزی موجب بالا رفتن طول عمر آن‌ها شده و از فرسودگی و خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. در صنعت، از رنگ‌های متعددی استفاده می‌شود که می‌توان به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد.

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان دوجزئی است. این رنگ از دو ماده تشکیل شده که می‌بایست قبل از رنگ‌آمیزی با هم ترکیب شوند. رنگ دوجزئی پلی‌اورتان اکسیرپرگاس، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی داشته و به‌خوبی در شرایط سخت محیطی از تأسیسات سنگین صنعتی در برابر اشعه ماورا بنفش حفاظت می‌کند. این رنگ می‌تواند با ایجاد یک‌فیلم ضخیم ، به‌صورت یک سیستم یک‌لایه پوششی مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ معمولاً به‌عنوان لایه نهایی در سیستم‌های چندلایه نیز استفاده می‌شود.
رنگ پلی‌اورتان در رنگ آمیزی مخازن و خط لوله، تأسیسات دریایی، اسکلت‌های فلزی، سطوح فولادی و سطوح مستقر در فضای باز مورد استفاده قرار گرفته و در محیط‌های خورنده صنعتی، آفتاب، و گرمای 120 درجه سانتی‌گراد، کاملاً مقاوم عمل می‌کند.

پرایمر اپوکسی زینک ریچ

این پرایمر دوجزئی است و بر پایه رزین‌های اپوکسی– پلی‌آمیدحاوی پودر روی خالص جهت حفاظت از تأسیسات در برابر خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که بیش از 90 درصد پودر روی در فیلم خشک آن قرار دارد، پرایمر اپوکسی زینک ریچ به روش کاتدیک از سطوح فلزی در برابر خوردگی محافظت می‌کند. این پرایمر در سیستم‌های چندلایه پوششی به‌عنوان آستر استفاده‌ شده و از ضخامت و سرعت خشک شدن مناسبی نیز بهره می‌برد. البته می‌توان از این رنگ به‌عنوان یک‌ لایه پوششی و به‌عنوان رنگ رویه نیز استفاده کرد.
اپوکسی زینک ریچ در محیط‌های خورنده صنعتی، سطوح غوطه‌ور در آب، اسکلت‌های فلزی، مخازن، و خط لوله استفاده می‌شود.

 

رنگ اپوکسی مخازن آب آشامیدنی

رنگ اپوکسی دوجزئی بدون حلالی که در رنگ‌آمیزی مخازن آب آشامیدنی مورداستفاده قرار می‌گیرد، و در برابر آب و عوامل خورنده کاملاً مقاوم است. از این رنگ می‌توان به‌عنوان لایه آستری، میانی و نهایی تمام خطوط انتقال و مخازن آب استفاده کرد.

 

رنگ اپوکسی مخازن سوخت

رنگ اپوکسی مخازن سوخت در برابر مواد شیمیایی، حلال‌ها، و مواد نفتی کاملاً مقاوم است و چسبندگی، دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد. از این رنگ به‌عنوان آستری اپوکسی مخازن سوخت و یا لایه نهایی در تأسیسات موجود در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود.

قیمت رنگ مخزن فلزی

برای دریافت لیست قیمت این نوع رنگ و همچنین مشاوره رایگان در مورد انتخاب نوع رنگ مخازن فلزی از طریقراه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

محصولات ویژه تکنو کالر

برای مشاهده محصولات ویژه فروشگاه تکنو کالر شما عزیزان می توانید از لینک های زیر استفاده کنید: