رنگ سوله ای

توضیحات نمونه کار

رنگ سوله ای

رنگ سوله ای : این نوع رنگ صنعتی پوششی می باشد از نوع هوا خشک بر پایه رزین الکید و حاوی پیگمنت های زینک کرومات و زینک فسفات و سایر پیگمنت های ضدخوردگی تولید و عرضه می گردد.

این پوشش بر پایه رزین الکید بوده و به دلیل استفاده از پیگمنت ضد خوردگی کرومات روی جهت اعمال بر روی سازه فلزی بیرون از ساختمان می باشد که در مقابل تابش نور خورشید و بارش باران قرار دارند، مانند سازه های فولادی پل ها و سوله ها توصيه می گردد.

از کاربرد های رنگ سوله ای می توان انواع سازه های فلزی مانند سوله ها، تاسیسات و اسکلت فلزی و …واقع در محیط های معمولی و نیمه صنعتی ، کاربرد بسیار گسترده ای دارند را نام برد.
اين محصول بر پاية رزين‌هاي اپوكسي شامل بيسفنل A و سخت كننده پلي‌آمين وآميد ساخته شده و حاوي پيگمنت‌هاي ويژه ضد خوردگي نظير كرومات روي بوده و چسبندگي بسيار خوبی بر روي سطوح فولادي از خود نشان مي دهد.

اين رنگ در محيط‌هاي رطوبتي و اسيدي و قليایي و به طور كلي شيميایي از مقاومت بسيار خوبي برخوردار می باشد. وجود رنگدانه ضد خوردگي كرومات روي در رنگ سوله سبب مي شود كه نسبت به عواملی که سبب ایجاد خوردگي می شود، مقاومت خوبي داشته و سطح فلز را در مقابل آنها به خوبي محافظت می نمايد.

استفاده از قلم موی رنگ در رنگ کردن به دليل نفوذ بهتر رنگ در تمامی سطوح و خلل و فرج سطح ، چسبندگي را افزايش داده و در نتيجه كيفيت اجرای رنگ را بالا خواهد برد . در محيط هاي حاوي گا ز سولفور ، استفاده از اين آستري نسبت به آستري اكسيد سرب يا سرنج به دليل عدم احتمال تغيير رنگ ) از نارنجي به سياه، مناسبتر است. برای استفاده از این مدل رنگ سوله نیاز به انجام آستر قبل از رنگ نمی باشد.

ویژگی های رنگ سوله ای :

 • چسبندگي مناسب به سطح زيرآيند و لايه هاي سازگار نهايي
 • مقاومت نسبتاً خوب نسبت به عوامل جوي با به كارگيري رنگدانه ضدخوردگي زينك كرومات
 • استفاده از آن در انواع سازهای فلزی , اسکلتی و فولادی
 • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی آب و هوایی جهت حفاظت از سازه های فولادی
 • چسبندگی بسیار زیاد به سطوح فلزی , گچی و چوبی
 • مقاومت و پایداری مناسب در مقابل تابش نور و باران
 • خاصیت خود آستری (SELF PRIMER)
 • انعطاف پذیری بالا
 • حساسیت کم نسبیت آماده سازی سطوح

نکات هنگام استفاده :

 • در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و استفاده از رنگ سوله ای استفاده از تهويه مناسب الزامي است .
 • در مدت زمان خشك شدن رنگ سوله، باید از تهویه مناسب استفاده شود.
 • همیشه بخاطر داشته باشیم که در زمانی که گرمای هوا زیاد است و یا نور خورشید بطور مستقیم تابیده می شود از انجام رنگ سوله اجتناب کنیم.
 • رنگ سوله قابل اشتعال بوده و باید دور از حرارت، جرقه و شعله نگهداري شود. در محيط هاي بسته رعايت تهويه هوای مناسب الزامي است.
 • در صورت تماس رنگ سوله با چشم باید فورا آن را با آب سرد فراوان شستشو داده و به پزشک مراجعه نمود.

 

انواع رنگ سوله ای

 

انواع رنگ های سوله ای

 

 • آستر آلکیدی زینک کرومات

یکی از انواع رنگ سوله ای می باشد که از آستر آلکیدی زینک کرومات در ساخت آن استفاده شده است. از خاصیت های آستر زینک کرومات ضد زنگ بودن آن می باشد. این نوع از پوشش سوله، سازه های فلزی را در برابر خورده شدن حفظ می نمایند. به این صورت اگر شما سازه های فلزی را با این نوع از رنگ های سوله، پوشش دهید به راحتی می توانید آن ها را در برابر زنگ زدن ناشی از رطوبت حفظ نمایید.

این نوع رنگ سوله ای به خوبی روی سطح صاف فلز سوار می شود و در منافذ آن جذب میشود. قابلیت این رنگ ها تا حدی بالا است که حتی روی سطح تمیز نشده نیز می تواند سوار شود. اگر در اجرای این رنگ ها از قلمو استفاده نماییم. نتیجه ی بهتری خواهیم گرفت.

 • زینک فسفات

این نوع رنگ سوله ای نیز دارای مقاومت در برابر خورده شدن دارد. از این رنگ برای پوشش و حفاظت سازه های فلزی بسیار مناسب می باشد. پیگمنت های فسفات و روی، باعث می شوند که این نوع از رنگ سوله، در برابر رطوبت هوا و حتی آب مقاوم باشد و مانع از زنگ زدن شود. اگر در حین اجرا از قلمو استفاده نمایید این رنگ سوله صنعتی در منافذ سطح سوله ها به خوبی نفوذ کرده و مانع از خورده شدن آن می شود. از آن می توان به عنوان لایه ی ابتدایی و لایه ی میانی استفاده نمود.

 • پوشش آلکیدی براق

این نوع رنگ سوله ای همان طور که از نام آن پیدا است دارای براقیت خاصی می باشد. پایه این نوع از رنگ سوله، رزین های آلکیدی می باشد. این نوع از رنگ دارای ثبات رنگ بالایی است و عوامل مخرب باعث از بین رفتن آن نمی شوند. از این رنگ می توانیم به عنوان روی روی آستر هایی چون آستر سرنجی، آستر اکسید آهنآ آستر زینک فسفات و غیره استفاده نماییم.

این رویه فام های مختلفی دارد که می تواند باعث زیبا سازی و تزئین سوله ها نیز شود. از ویژگی های بارز این نوع از رنگ می توان به مقاومت در برابر تابش نور خورشید، مقاومت در برابر مواد شیمیایی نظیر اسید ضعیف و غیره اشاره نمود. به خاطر وجود رزین های آلکیدی به سرعت خشک می شود. این نوع از رنگ سوله، می تواند روی سطح هایی چون فلز، چوب، بتن، گچ و غیره شوار شود.

 • پوشش آلکیدی مات

پایه ی این نوع رنگ سوله صنعتی از رزین آلکید می باشد. دارای ثبات رنگ و سرعت بالای خشک شدن است. به خاطر چسبندگی بالا روی انواع سطح ها از جمله گچ، چوب، فلز، بتون و غیره اجرا می شود. می توان آن را با کمک وسیله های مختلف اجرا نمود لذا در اجرا هیچ گونه محدودیتی ندارد. مقاوم در برابر مواد شیمیایی ضعیف و نور خورشید است. از نظر کاربرد کاملا شبیه به رویه ی آلکیدی براق می باشد.

 • رنگ سوله ای فلزی

این رنگ به طور اختصاصی به عنوان رنگ سوله می باشد. زیرا دارای مقاومت بالا و حفاظت زیاد از سطح های فلزی در برابر رطوبت و زنگ زدگی می باشد. ویژگی های بارز آن سرعت زیاد خشک شدن، چسبندگی زیاد، مقاومت و دوام زیاد، طول عمر بالا و پوشانندگی فراوان است. نکته مهمی که در رابطه با این نوع رنگ سالن وجود دارد این است که نیازی به لایه های آستر و میانی ندارد.

خرید رنگ سوله ای با قیمت مناسب
  قیمت رنگ سوله ای

برای دریافت لیست قیمت رنگ سوله ای و همچنین مشاوره رایگان در مورد انتخاب نوع رنگ سوله ای از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

 

محصولات ویژه تکنو کالر

برای مشاهده محصولات ویژه فروشگاه تکنو کالر شما عزیزان می توانید از لینک های زیر استفاده کنید: